18 maja 2019

Indywidualne podejście

U podstaw naszej wspólnej pracy leży przekonanie, że każde dziecko jest niepowtarzalne, wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Każde ma inne potrzeby, inny temperament, inny zasób umiejętności i zdolności. Priorytetem dla nas jest spełnienie wszystkim potrzeb dziecka.

Jesteśmy kameralnym przedszkolem, w którym zorganizowaliśmy 4 grupy wiekowe: Motylki, Biedronki, Żabki oraz Jeżyki. Nasze grupy liczą maksymalnie 10 lub 15 dzieci w zależności od wielkości sali dydaktycznej.
Mniejsza ilość dzieci w grupie jest ogromnym atutem, ponieważ w mniejszych grupach lepiej i więcej mogą się nauczyć, a nauczyciel jest w stanie poświęcić dziecku więcej czasu. Nie ma jak w przedszkolu publicznym miejsca na anonimowość. Jest za to więcej przestrzeni na indywidualne podejście do dziecka.

Nauczycielki dostosowują zajęcia do naturalnego tempa pracy każdego przedszkolaka, jego zainteresowań i upodobań. Taka postawa umożliwia szybko zauważać zdolności, talenty czy też pewne niedociągnięcia. Staramy się dostosowywać wybierane przez nas metody i sposoby oddziaływania pedagogicznego do potrzeb i zasobów rozwojowych każdego dziecka – tak, by pracowało ono na miarę swoich umiejętności, miało szansę osiągnąć sukces i wykorzystać maksimum swoich możliwości.