18 maja 2019

Angielski

Nauka języka angielskiego w Jeżykowej Dolince prowadzona jest licencjonowaną metodą Helen Doron Early English – (w ramach czesnego)

Helen Doron Early English to wyjątkowa, łatwa i naturalna metoda nauki języka angielskiego – bez względu na język ojczysty dziecka. Metoda ta opiera się na sposobie, w jaki odbywa się nauka języka ojczystego, gdzie niemowlę rozpoczyna naukę już w chwili przyjścia na świat (a nawet wcześniej). Z początku słyszy słowa, ale ich nie rozumie. Rodzice pomagają mu uchwycić znaczenie poznanych dźwięków. Gdy dziecko zrozumie lub powie słowo, rodzice nagradzają je uściskami, uśmiechem, pocałunkami…. Metoda Helen Doron naśladuje ten naturalny proces. Dziecko uczy się angielskiego tak, jak języka ojczystego. Słucha tekstów i piosenek, nagranych na CD. Nie musi im poświęcać uwagi ani usiłować zrozumieć. Po czasie dźwięki, słowa i budowa zdania angielskiego stają się dla niego znajome. Mózg najlepiej rozwija się do szóstego roku życia. Podczas tych lat bez wysiłku przyswaja fakty i informacje oraz zachowuje je w pamięci. Tę jego właściwość wykorzystuje metoda Helen Doron. Proces nauki języka jest skomplikowany. Mimo to, do ukończenia trzech lat – czasem wcześniej – dziecko potrafi opanować jeden lub więcej języków. Nauka języka obcego we wczesnych latach rozwija w korze mózgowej połączenia odpowiedzialne za słuch i ogólną inteligencję. Nauka drugiego języka w dzieciństwie jest skutecznym sposobem na przyspieszenie rozwoju intelektualnego dzieci. Słowem: im dziecko starsze, tym trudniej jest mu opanować akcent i gramatykę. Nauka angielskiego od najmłodszych lat pomoże osiągać sukcesy w szkole, a równocześnie będzie pasjonującą zabawą.

Ta rozpowszechniona i efektywna metoda nauczania języka angielskiego została opracowana przez Helen Doron – lingwistkę, która na co dzień współpracuje z nauczycielami na całym świecie. Od 1986 roku metodą Helen Doron Early English uczone były setki tysięcy dzieci na całym świecie. Metoda oparta jest na zabawie i przynosi doskonałe rezultaty.

Kurs prowadzony w naszej placówce ma formę przyjazną dziecku, zaś lekcje są pełne zabaw, gier i piosenek. Podczas zajęć nauczyciel zwraca się do dzieci tylko w języku angielskim. Kontakt z nauczycielem jest jednym z elementów metody Helen Doron. Drugim jest słuchanie dwa razy dziennie specjalnych nagrań. Dziecko osłuchuje się w ten sposób z językiem, a w trakcie zajęć z nauczycielem poznaje znaczenie słów. Nauka angielskiego we wczesnych latach dzieciństwa sprawi, że dziecko polubi ten język. Łatwiej też będzie mu odnieść sukces podczas szkolnych lekcji angielskiego. Uczenie się angielskiego metodą Helen Doron to wielka przyjemność dla dziecka – przygoda dająca ogromną radość.

www.helendoron.pl