18 maja 2019

Spacer

Codzienna dawka ruchu na świeżym powietrzu to w naszym przedszkolu absolutna podstawa!

To świetny grunt pod rozwój fizyczny dziecka, które w ten sposób uczy się, że ów ruch i przebywanie na zewnątrz to naturalny element ludzkiego życia, dobrego samopoczucia, a w konsekwencji zdrowia. Spacer to także bardzo dobra okazja do rozwijania ciekawości u dziecka.
Na spacerze dzieci bogacą wiadomości i doświadczenia w zetknięciu z otoczeniem odmiennym od sali przedszkolnej. To też okazja do obserwacji świata ludzi, zwierząt, roślin i rzeczy oraz zjawisk przyrodniczych. Dla małych dzieci to przede wszystkim zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu, bo poprzez nie łatwiej przeżywają one i rozumieją to, co dzieje się wokół nich.
Spacery i wycieczki dają dzieciom wiele korzyści, do których możemy zaliczyć: widoczną radość, zachwyt, spontaniczność, ciekawsze wypowiedzi, większą wiedzę, lepszą sprawność fizyczną oraz coraz to bardziej wypełnioną rysunkami kartkę, która jest jednocześnie ciekawym wytworem wyobraźni małego dziecka.

W naszym przedszkolu posiadamy własny, zamknięty plac zabaw wyposażony w atestowane, drewniane zabawki, gdzie przedszkolaki uwielbiają spędzać czas na wspólnych zabawach.

Nie ograniczamy się jednak tylko do aktywności na naszym placyku.
Uwielbiamy spacery osiedlowymi uliczkami i obserwacje zmieniającej się przyrody. Wiosną szukamy pierwszych pączków na drzewach, podziwiamy piękno pierwszych kwiatów: przebiśniegów i krokusów. Jesienią zbieramy kolorowe liście, kasztany i żołędzie.


Nasze przedszkolaki uczestniczą w zajęciach ekologicznych prowadzonych w przedszkolnym ogródku.

Sadzimy owoce, warzywa, zioła i kwiaty. Zajmujemy się ich pielęgnacją, podlewamy, pielimy i obserwujemy jak pięknie rosną.