18 maja 2019

Oczyszczacze

Zakup oczyszczaczy to inwestycja nie tylko w czyste powietrze w naszym przedszkolu, ale przede wszystkim w zdrowie dzieci oraz ich dobre samopoczucie, kiedy spędzają u nas czas.

Nie do końca mamy wpływ na to, jakim powietrzem oddychamy poza naszym domem, natomiast możemy mieć wpływ na to, jaka jakość powietrza będzie w naszym przedszkolu. Z myślą o najmłodszych, a także pod wpływem najnowszych badań na temat zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem powietrza nasze przedszkole zakupiło profesjonalne oczyszczacze powietrza do każdej sali dydaktycznej. Oczyszczacze posiadają 3-warstwowy system filtrowania (filtr HEPA, filtr z aktywnym węglem oraz filtr wstępny), a także wbudowaną lampę UV.

Najmłodsi są najbardziej narażeni nie tylko na choroby, ale też skutki zanieczyszczenia powietrza, ponieważ ich układ odpornościowy dopiero się rozwija. Urządzenia filtrują i usuwają alergeny przenoszone drogą powietrzną tj. grzyby, pyłki, kurz, roztocza, pleśń oraz dzięki wbudowanej lampie UV o właściwościach bakteriobójczych nieodwracalnie dezaktywują bakterie, wirusy, pleśnie, grzyby, oraz wszelkie inne drobnoustroje chorobotwórcze.